GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 15.07.2020, svátek má Jindřich
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ

Krátce

 

 

KratceExpanzi nových velkých obchodů řetězec Makro na českém trhu pozastavil. Místo toho se pouští přes franšízy do maloobchodu a brzy chce otevřít i novou prodejnu, která bude zaměřena téměř výhradně na provozovatele hotelů, restaurací a catering. Společnost momentálně hledá vhodný pozemek, který by měl být v centru Prahy, aby to klienti z řad hotelů a restaurací v Praze měli blízko.


Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) jmenoval v polovině září ředitelem Státních léčebných lázní Karlova Studánka Radomíra Maráčka, který se ujal funkce 21. září letošního roku. Karlova Studánka je jednou z firem, které jsou v seznamech významných státních podniků určených k privatizaci.


Mariánské Lázně by do budoucna chtěly zapojit do údržby lázeňských parků i hotely a lázeňské společnosti. Na údržbu parků, které jsou nedílnou součástí scenérie světově známých lázní, dává město ročně okolo 14 milionů korun. Přitom slouží nejen místním, ale i klientům lázní nebo hotelů, řekl starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král.


Červenec letošního roku znamenal pro české hotely nejúspěšnější měsíc v historii. Hotely ubytovaly podle dat ČSÚ v červenci celkem 988 181 hostů, což představuje meziroční nárůst hodnoty o 8,1 % (73 820 hostů). Tolik turistů se v českých hotelech ještě nikdy během jednoho měsíce neubytovalo.


Historická budova sanatoria Janáček v lázních v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku se dočkala poslední části rekonstrukce. Po nové recepci, kavárně a bowlingové dráze v ní najdou návštěvníci i rehabilitační bazén. Rekonstrukce sanatoria stála 65 milionů korun. Lázním, které se zaměřují na léčbu kardiaků, by měly tyto novinky přinést i rozšíření palety služeb. Lázně si na investici vzaly úvěr, jedním milionem korun přispěla na rekonstrukci hranická radnice.

 

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

29.10.2012 - 13:39:04

PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.