GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.09.2020, svátek má Jeroným
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ

Daně 2009: Výdělky z cizinyilustrační fotoPřiznat musíte i své celosvětové příjmyU příjmů ze zahraničí vzniká povinnost podat přiznání k dani z příjmů, a to bez ohledu na skutečnost, zda již byly vaše příjmy v zahraničí zdaněny, či nikoliv.Ti z vás, kteří měli v roce 2009 bydliště v České republice nebo se zde v průběhu roku 2009 zdržovali více než 183 dny, jsou považováni za české daňové rezidenty. S postavením rezidenta souvisí povinnost přiznávat v České republice celosvětové příjmy.Vaše daňová povinnost v Česku je neomezená. Naopak vaše daňová povinnost v zahraničí byla omezená - vztahovala se jen na příjmy z území zahraničního státu a nemuseli jste v tomto státě přiznávat vaše příjmy z České republiky či z dalších třetích států.


V případě souběhu tuzemských a zahraničních příjmů musíte vždy podávat přiznání. I když jste v České republice měli pouze příjmy ze zaměstnání, příjmy ze zahraničí lze vykázat pouze v daňovém přiznání a není možné je zohlednit v ročním zúčtování prováděném zaměstnavatelem.Skutečnost, že vaše zahraniční příjmy již byly zdaněny u zaměstnavatele v cizině, vás nezbavuje povinnosti je zahrnout do vašeho daňového přiznání. Znamená to tedy, že budete daň platit v zahraničí i doma?Ve většině případů nikoliv. Pokud vaše zahraniční příjmy mají zdroj ve státě, s nímž uzavřela České republika dohodu o zamezení dvojímu zdanění, bude ve smlouvě uvedenou metodou zohledněno, že jste již jednou daň platili v zahraničí. Mezi státy, s nimiž výše zmíněnou dohodu Česko má, patří ty, se kterými je v běžném kontaktu - jejich plný seznam najdete na webu http://cds.mfcr.cz/. Pokud však zahraniční sazba zdanění byla nižší než v České republice, může to u určitých metod zamezení dvojímu zdanění (vynětí či zápočet
s výhradou progrese) znamenat, že v České republice doplatíte rozdíl mezi zahraniční a vyšší českou daní.Daň zaplacenou v zahraničí je nutné doložit potvrzením zahraničního správce daně, popřípadě potvrzením plátce příjmu nebo depozitáře o sražení daně. Jinak nemusí být v zahraniční zaplacená daň finančním úřadem zohledněna. Pokud byla zaplacená zahraniční daň vyšší, než by byla daň vypočtená z téhož příjmů tuzemskou sazbou, nemůžete se domáhat u tuzemského ani zahraničního finančního úřadu vrácení rozdílu.


reklama:Pokud vám plynuly příjmy ze státu, s nímž nemá Česko uzavřenou smlouvu, nezbývá vám nic jiného, než daň zaplatit rovněž doma.Máte-li příjmy z více zahraničních států, určitě se vyplatí zvážit daňového poradce, protože pro souběh různých metod zamezení dvojímu zdanění jsou stanovena pravidla, která budete muset pečlivě nastudovat.


Příjmy v cizí měněJak přepočítat vaše příjmy v cizí měně na české koruny?Pokud nevedete účetnictví, musíte použít takzvaný jednotný (roční) kurz pro daňové účely. Abyste jej nemuseli počítat jako aritmetický průměr kurzů České národní banky vždy k poslednímu dni měsíce, je nejsnazší cestou vyhledat kurz pro rok 2009 v pokynu Ministerstva financí D-337. Pokyn naleznete na jeho webových stránkách mfcr.cz.

 

 

Zdroj: www.ihned.cz


 

 

Související články:

 

 

Daně 2009: Náklady na auto

 

 

Daně 2009: Jak vyplnit daňové přiznání snadno a rychle

 

 

Daně 2009: Většina změn pomůže. Sníží daně 

 

 

Daně 2009: Daňový formulář 

 

 

Daně 2009: Neplaťte, když nemusíte

 

 

Daně 2009: Daň z příjmů fyzických osob

 

 

Daně 2009: Změny daní v roce 2010

 

 

Daně 2009: Odkaz na daňové formuláře

 

 

reklama:

 

Hlavní strana   Články od nejnovějšího   Aktuálně   Alkoholické nápoje   Pivo   Víno   Nealkoholické nápoje

 

Káva/Čaj  

Potraviny/Kuchyně  

Technologie/Zařízení   

Hotel/Wellness/Spa  

Restaurace/Inspirace  

Podnikání/Užitečné 

 

 

Akční nabídky

Nové výrobky

Publikace •

Recepty

Kalendář akcí

Inzerce •

Databáze dodavatelů Nápoják

                 

 

 

        

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

16.02.2010 - 08:50:40Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 8 plus 9 je
 

PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.